welcome To weblog Information Mellinium

کد آهنگ

 ویروس جدید نرم افزار مایکروسافت

مایکروسافت اخیرا اعلام داشت که هکرها با استفاده از باگ شناخته شده ای به بهره برداری از سیستم عامل های ویندوز مایکروسافت مشغولند تا کامپیوترها را با ویروس Duqu آلوده سازند.

به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از Ciol، مایکروسافت اذعان داشت ما در حال کار در جهت برطرف ساختن این مشکل هستیم و به زودی نسخه امنیتی آن را برای مشتریان خود منتشر خواهیم نمود.

مهندسین امنیت دولتی و خصوصی در سرتاسر جهان در حال بررسی و رمزگشایی اسرار ویروس Duqu هستند و با آنالیزهای اولیه ای که بر روی آن انجام داده اند دریافته اند که هکرها با دانش پیچیده ای، این حمله ها را بر روی زیر ساخت های مهم و اساسی نظیر کارخانجات تولید برق، پالایشگاه ها و خطوط نفت پیاده می نمایند.

محققان سمانتیک می گویند که هکرها با ارسال ویروس از طریق ایمیل هایی که دارای پیوست اسنادMicrosoft Word هستند، بر روی کامپیوترهای مورد هدف حمله خود آنها را هدایت می کنند.

در صورتی که گیرنده، سند Word را باز کند و PC به ویروس آلوده شود، مهاجم می تواند کنترل دستگاه را در اختیار بگیرد و با منتشر نمودن خود در شبکه داده های زیادی را به اصطلاح شکار نماید.

سمانتیک اظهار داشت که سورس کدی که در Duqu به کار رفته است همانی است که در ساختار اسلح سایبری حمله کننده به تسهیلات ایران، استاکسنت Stuxnet به کار رفته است.  

منبع : شبکه فناوری اطلاعات ایران

Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
کد جست و جوی گوگل
Most powrful metasearch engine Glseek.com

Best Metasearch Engine In The World

........................................آخرین اخبار فن آوری