welcome To weblog Information Mellinium

X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

کد آهنگ

نت تاپ چیست؟

Nettop از دو کلمه NET یا همان Internet به معنای اینترنت و desktop به معنای میز کار تشکیل   

شده است در اصل یک رایانه در ابعاد کوچک و مینیاتوری می باشد که تمامی قابلیتهای یک رایانه کامل را در خود جا داده است.شرکت فاکسکان با خلق ایده ای جدید و با استفاده از فن آوری های روز که در ساخت تراشه ها ی امروز مانند پردازنده های atom شرکت اینتل و یا APU های Fusion شرکت AMD این دستگاه کوچک را ساخته است تا علاوه بر کاهش هزینه های ساخت یک pc توسط کاربر ، امکانات کافی و قدرت لازم را در اجرای برنامه ها داشته باشد (تصویر 2). 

                     تصویر2: ابزار و نرم افزارهای جانبی

نت تاپ می تواند در پشت مانیتور به خاطر ابعاد کوچک و وزن پایین به وسیله قاب مخصوص و   استانداری که دارد به آن پیچ شود به خوبی از این طریق می توان ازفضایی که در پشتی مانیتور قرار دارد استفاده کرد .که جایگزین بسیار خوبی برای رایانه ها با کیس های بزرگ می باشد. هنچنین می توان آنرا بر روی پایه ایی نصب و بر روی میز قرار داد.
از دیگر ویژگی های جالب توجه نت تاپ می توان به مواردی زیر اشاره نمود:
مصرف انرژی بسیار پایین تر از رایانه های شخصی( در حدود 90 درصد کمتر )در نتیجه هزینه برق مصرفی این سیستم بسیار بسیار پایین ترمی باشد.نت تاپ توسط یک آداپتور لپ تاپی روشن میشود.
هنگام فعالیت هیچ صدایی تولید نمی کند و گرمای ایجاد شده توسط هیت سینک و فنی کوچک که بر روی تراشه قرار دارد از سیستم خارج میشود.( دقیقا مانند داخل نوت بوک )
ابعاد کوچک و قابل حمل 190(W) x 135(D) x 25(H)mm ,~ 450g
نت تاپ از سیستم کامل و نوین شبکه برخوردار است (دارای کارت شبکهGB LAN و Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n, )
دارای درگاه های جدید USB 3.0 , HDMI می باشد کارت خوان داخلیSD/SDHC/MS/MS Pro/MMC و درگاه های USB 2.0, DVI و صدا و میکروفون قابلیت نصب جدیدترین سیستم عاملهای روز ویندوز و لینوکس بر روی آن امکان پذیر است. در تصویر زیر نمای از درگاه های جدید پشت نت تاپ را می بینید.


نمای پشت

نمای جلو

داخل نت تاپ مانند یک نوت بوک از هاردهای 2.5 اینچی یا SSD و حافظه DDR3 نوت بوکی استفاده میشود همچنین کارت شبکه و وایرلس آن نیز مینیاتوری می باشد.برای خنک کردن پردازنده نیز ازهیت سینک و یک فن بسیار کوچک که صدایی ندارد. 

Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
کد جست و جوی گوگل
Most powrful metasearch engine Glseek.com

Best Metasearch Engine In The World

........................................آخرین اخبار فن آوری