welcome To weblog Information Mellinium

کد آهنگ

 دیگر نیاز به یادسپردن رمز عبورتان نیستید

 

 امروزه یکی از مسائل مهم در امر امنیت اطلاعات نیاز به انتخاب رمز عبور مناسب برای دسترسی به سیستم ها و بازیابی اطلاعات و از جهت دیگر به یادسپاری و یادآوری این رمزعبور های می باشد. ما برای چیزهای مختلفی مانند حسابهای ایمیل، سایتهای فروش و بانکداری آنلاین دارای رمز های عبور زیادی می باشیم و البته به خاطر سپردن همه آنها کار دشواری است. 
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از Networkworld، استفاده از یک رمز عبور مشابه برای همه چیز و یا حفظ آنها در یک فایل متنی بر روی هارد درایو از لحاظ امنیتی درست نیست. امروزه مرورگرها دارای ذخیره سازی رمز عبور درون ساختاری خود می باشند اما اینها نیز امن نمی باشند. 
 خبر خوشایند برای کسانی که همیشه رمز عبور خود را فراموش می کنند این است که برنامه Password Safe یک برنامه منبع باز فوق العاده عالی برای این مورد است. این برنامه رمزهای عبور شما را در یک فایل رمزگذاری شده حفظ و نگهداری می کند.
با استفاده از این برنامه می توانید رمزهای خود را درون دسته هایی سازماندهی کنید( مثلا تجاری، مالی و تفریحی).در این برنامه می توان با یک دابل کلیک رمز عبور را بر روی کلیپ بورد کپی نمود یا آن را در یک صفحه وب که دارای منو آپشن است درج نمایید. این برنامه حتی می تواند رمزهای عبور تصادفی را تولید کند که کرک و پیگیری آنها بسیار دشوار و حتی غیر ممکن است.
و اگر نتوانید رمز عبور Password Safe را به خاطر آورید، تمامی رمزهای عبور خود را از دست خواهید داد.  

برگرفته از منبع : http://www.iritn.com/ITshow-news-16747.htm 


Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
کد جست و جوی گوگل
Most powrful metasearch engine Glseek.com

Best Metasearch Engine In The World

........................................آخرین اخبار فن آوری